20% השקעה – 80% חיוך: כיצד חוק פארטו יכול לשנות את חייכם.

שלום לכם, רודפי יעדים שאתם! מי מאיתנו לא ייחל להשיג יותר מבלי להרגיש שהוא טובע בים של משימות?

שלום לכם, רודפי יעדים שאתם! מי מאיתנו לא ייחל להשיג יותר מבלי להרגיש שהוא טובע בים של משימות? ובכן, תחזיקו חזק, כי אני עומדת להטיל עליכם כמה "פצצות ידע" שיכולות להגביר את הפרודוקטיביות וההצלחה שלכם. איך? פשוט. לפעמים כל מה שצריך הוא להסתכל על החיים והתוצאות שלנו באחוזים.

בואו נפרק את זה. 

חוק הפארטו עוסק כולו במציאת גושי הזהב שמכילים הכי הרבה תועלת. זה מרמז ש-20% ממה שאתה עושה נותן לך 80% מהתוצאות. במקום לפזר את עצמך עד דק לכל עבר, אתה יכול לכייל את מעט המאמצים החיוניים ולגרום להם להיות ממוקדים היכן שזה הכי חשוב. זה כמו שיש לך נשק סודי שמטעין טורבו אל תוך ההצלחה שלך, בכל תחומי החיים. אני משווה את זה בחיים לכמה אנרגיה אני משקיעה כדי למקסם תוצאות.

אני לא כלכלנית, בטח לא רואת חשבון, בקושי מנהלת חשבונות, אבל אתן לכם כמה דוגמאות שיכולות להמחיש את החוק הזה בחיי היומיום שלנו:

אנחנו נלבש 20% מהבגדים שלנו 80% מהזמן.

20% מהקרובים לנו הם הסיבה ל- 80% מההנאה והכיף שלנו בחיים.

20% לקוחות יכניסו לנו 80% הכנסות.

רוצים את זה בכיוון השני?

80% טעויות ו20% למידה

80% קשיים בתקשורת 20% מערכות יחסים יציבות

80% אכילה ו20% ירידה במשקל

80% מחשבות ורצונות ו20% עשייה בפועל 

80% חוסר מודעות ו20% מודעות.

אני יכולה להמשיך עוד ועוד…אבל נראה לי שהבנתם. 

בסופו של דבר נגיע לאותה המסקנה שכנראה אמורה לגרום לכם לעצור ולחשוב איפה שמתם את ה80% שלכם ואיפה את ה20%.

ונחשו מה? חוק פארטו אינו מיועד רק למחויטים למיניהם בחדרי הישיבות. זה game changer עבור כולם, מהמקצוען העסוק ועד להורה בבית, הספורטאי השאפתן לאמן הנלהב. ניתן ליישם אותו בהיבטים שונים של חיינו ולשחרר את mode חיית היעילות שלנו.

הרגלים הם דבר נפלא.

טעויות גם, בכל אופן לדעתי, אך הפער ביניהם הוא היכולת שלנו לזהות מה משרת אותנו ומה לא.

ניהול זמן: כולנו מכירים את ההרגשה הזו בה אנו נמשכים למיליון כיוונים בבת אחת. אבל עם חוק פארטו אתם יכולים לתעדף . זהו את 20% המטלות החיוניות שיביאו לכם 80% מהתוצאות, והשקיעו הכל על אלה. תשכחו מהדברים הטריוויאליים מוצצי הזמן, והתמקדו בפעולות המשפיעות ביותר שמניעות את הדברים. 

הצלחה עיסקית: חוק הפארטו הוא הרוטב הסודי שלכם. זהו את 20% המיומנויות, הפרויקטים או הלקוחות שמביאים 80% מהזכיות שלכם, והכפילו את המאמצים עליהם. חדדו את המיומנויות האלה, הצטיינו בפרויקטים האלה וטפחו את מערכות היחסים האלה. הכל עניין של עבודה חכמה יותר, לא קשה יותר.

זוגיות: מי אמר שחוק פארטו חל רק על עבודה? זה game changer גם למערכות יחסים! זהו את 20% החיבורים החיוניים שמביאים לכם 80% מהשמחה, התמיכה וההגשמה. השקיעו את זמנכם ומאמציכם במערכות יחסים אלו, הראו הערכה וראו אותם משגשגים. תשכחו מהניסיון לרצות את כולם, והתמקדו במעטים החיוניים שבאמת חשובים לכם. כך תבנו קשרים עמוקים יותר שיאירו את חייכם.

בריאות ואיכות חיים: הרווחה שלכם חשובה לא פחות, וחוק פארטו יכול לעזור לכם לייעל אותה. זהו את 20% ההרגלים או התרגילים הבריאים שנותנים לך 80% מהתוצאות, והפכו אותם לחלק בלתי נפרד מהשגרה שלכם. תגידו לא לדיאטות אופנתיות או לאימונים אופנתיים שמתפוגגים, והתמקדו בפעולות עוצמתיות שמעלות רמה במשחק הבריאות הפיסית והנפשית שלכם. 

התפתחות אישית: מוכנים לשפר את הכישורים והידע שלכם? זה עובד ככה –  זהו את 20% מהתחומים שמתיישרים עם התשוקות והיעדים שלך, ושימו הכל עליהם. אין צורך להיות מוצף בעומס מידע או לנסות להיות חובב הכל. התמקדו במעט החיוניים החשובים לכם ביותר, ותראו את עצמכם מזנקים לשיאים חדשים של צמיחה אישית והצלחה.

שימו לב איפה אתם מבזבזים זמן ואנרגיה ועל מה.

זה מאוד קל להבין את זה אם תבינו את החוקיות של החלוקה בין הקטן לגדול.

פשוט –  הקטן אמור להביא את הגדול ולא להיפך. 

בקיצור, החיים מלמדים אותנו שאם לא נשתמש בעיקרון הזה כנראה שנהיה עצובים יותר, ממורמרים יותר, כועסים יותר, הודפים ומרוחקים יותר. ומי רוצה להיות כזה? אף אחד.

כן, זה קורה גם לי. ברור. אבל אינני מאפשרת לזה להיות 80% אלא להיפך, לומדת איך לא לעבור את ה20% כי אחרת …

אשתגע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאמרים אחרונים שעשויים לעניין אותך

לקריאה ללא הגבלה ניתן לרכוש מנוי חודשי בעלות של 27 ₪

דילוג לתוכן