3 טעויות נפוצות בכתיבת פוסטים ואיך מתגברים עליהם

מציצה בשעון, יש לי עוד 10 דקות עד הפגישה הבאה...."כן, אפשר. מה אני יכולה לעזור?"

"אני צריך להתייעץ איתך, אפשר דקה?"

מציצה בשעון, יש לי עוד 10 דקות עד הפגישה הבאה…."כן, אפשר. מה אני יכולה לעזור?"

"תראי, אני ברשתות, כותב פוסטים מעולים, מעלה בפייס, באינסטגרם, בטיקטוק, כולם אומרים לי איזה תותח אני, אבל ת'כלס, כלום לא קורה. לא מגיעים לקוחות חדשים. אולי כדאי לי לחזור לקנות לידים? מה את אומרת?"

"שלח לי קישור לפייסבוק שלך. חייבת להיכנס לפגישה. אעבור עליו אחרי הפגישה ואתן לך כיוון. ו….עשה לי טובה, אל תקנה עדיין כלום. חבל על הכסף." 

כעבור שניה הלינק אצלי בווטסאפ. עמוק בפנים כבר יודעת, ביני לבין עצמי, מה אמצא שם. 

עכשיו תתארו לכם "כזה", בערך 3 פעמים בשבוע. הם בדרך כלל מגיעים עם אותה הבעיה. מישהו אי שם ייעץ להם לכתוב פוסטים והוא צודק. הם אמרו לו שאין להם מושג על מה לכתוב ואיך לכתוב ואז הוא נתן להם "תבנית", עם הבטחה שאם יצמדו אליה זה יעבוד והם יזכו בזרם קבוע של לקוחות חדשים שיגיע בעקבות הפוסטים.

והם? תלמידים טובים. נצמדים לתבנית ומעלים באדיקות ובתדירות הנכונה פוסטים ו….נאדה. כלום. אפס. לפעמים הם אפילו מקבלים תגובות, אפילו הרבה, רובן בסגנון "תותח", "אלוף", "מקצוען" ו-"גאון של אמא" ….

אז למה לעזאזל לא קורה שום דבר?

אשתדל לעשות את זה קל. יש 3 טעויות מאד נפוצות שאם נימנע מהן נהפוך את הפוסטים שלנו ברשת למועילים יותר. אז בואו ניגש לפרקטיקה:

  • אתם לא הסיפור. 

הסיפור הוא באמצעותכם. כשאתם באים לכתוב פוסט המתאר מקרה שטיפלתם בו, נסו להימנע מלפאר ולהלל את מעשיכם. הציפו את הבעיה באמצעות סיפור המקרה ולגבי הפיתרון – הימנעו מלהרחיב. משפט קצר, מקסימום שניים, המרמז על כי יש בידיכם פיתרון יספיק כדי לגרום לקוראים להבין לבד כי כדאי לפנות אליכם. כשאתם מרחיבים על כל הפעולות שנקטתם בכדי להציל את הלקוח זה מתחיל להישמע בצד השני כאילו מטרתכם היא לסחוט תשואות ובינינו, זו לא בדיוק המטרה.

  • לא הכל בבת אחת.

לא פעם ולא פעמיים אני רואה פוסטים המנסים לדחוס כמויות של מידע/בעיות/ערך. חברים…תפסתם מרובה, לא תפסתם. אני מבינה שאתם רוצים להביא ערך אך אם תכניסו לפוסט אחד גם פנסיה VS ביטוח מנהלים, גם דמי ניהול, גם תשואות, גם מסלולי השקעה וגם מסלולי ביטוח, עומס המידע יגרום לכל אזרח סביר (ועילת הסבירות היום הוא נושא בוער, כידוע לכם) לזנוח את הפוסט עקב שיעמום ותחושת טרחנות מקצועית יתר על המידה. 

מה כן לעשות? תתמקדו. בחרו לכם נושא מצומצם אחד ועליו תשימו את הזרקור, תשתדלו להפוך אותו למענין באמצעות הנגשה פשוטה וברורה (כמה שפחות טרמינולוגיה מקצועית…) ו…זהו.

זיכרו – כל המוסיף – גורע. אל תעמיסו על הלקוחות הפוטנציאליים שלכם עכשיו קורס בביטוח או מינימום את חוברת הלימוד לגמר פנסיוני. זו לא בדיוק משאת נפשם לעבור עכשיו בחינה בנושא.

איך תדעו אם כתבתם טוב? סיימתם לכתוב, יופי. עכשיו חיזרו וקיראו את מה שכתבתם כאילו הייתם לקוח שלא מבין ביטוח ותשאלו את עצמכם אם הכתוב ענין אתכם? משך אתכם להמשיך לקרוא? סיקרן אתכם?

אם התשובה היא כן – אתם בכיוון הנכון. אם התשובה היא לא. התחילו מחדש.

  • תמונה אחת שווה אלף מילים.

אין לי דרך ברורה יותר לומר את זה – אל. פשוט אל תשימו בפוסט תמונה של טבלאות תשואה. בבקשה מכם. זה לא מושך את העין, זה לא מסקרן. זה לא מעורר ענין. זה בעיקר – לא.

אתם מתחרים על תשומת ליבו של האזרח, הלקוח הפוטנציאלי, החבר של החבר או איך שלא תגדירו את זה, יחד עם עוד מיליונים אחרים המתחרים על תשומת ליבו בדיוק כמוכם, רק שלאחרים גם יש שירות או מוצר הרבה יותר אטרקטיבי משלכם. לכן, התמונה או הסרטון שאתם מצרפים צריך להיות כזה שיעורר סקרנות או רגש או ענין. טבלאות מהידיעון של חברת הביטוח  לא עונות על הקריטריון הזה. גם לא תמונת תדמית שלכם עם חולצה מגוהצת למישעי בפוזה של איש העולם הגדול (תמונות מהסוג שאומר לקורא – עכשיו אני עומד למכור לך משהו…). 

מה כן?

תמונה אותנטית שלכם מחיי היום יום שלכם, תמונה שלכם עם הלקוח (אם זה בסדר מבחינתו), תמונה שלכם בסיטואציה משעשעת, קלילה או סתם בלתי צפויה. זה יעשה את העבודה הרבה יותר טוב. אם אתם מעדיפים להימנע מלהצטלם ולא מרגישים עם זה בנוח, חפשו תמונה שיכולה לשקף תחושה או מסר, כזו שהיתה גורמת לכם להיעצר לרגע מגלילה אין סופית ולקרוא.  

הסתיימה הפגישה. אני באוטו, הוויז מסתנכרן לכתובת של הפגישה הבאה…יש לי עוד 5 דקות ספייר להציץ לו בפיד כדי לגלות שאני לא מופתעת ממה שמצאתי שם.

"חייבת לכתוב על זה מאמר. זה כבר חוזר על עצמו יותר מידי פעמים בחודשיים האחרונים. כנראה שצריך שוב ריענון", חולפת המחשבה בראשי.

מעדכנת ביומן בשלישי ב- 20:00 תחת המשימה – מאמר שוטף ל"עדיף" – לכתוב על 3 טעויות נפוצות בכתיבת פוסטים ואיך להימנע מהן.

mission accomplished ☺

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאמרים אחרונים שעשויים לעניין אותך

לקריאה ללא הגבלה ניתן לרכוש מנוי חודשי בעלות של 27 ₪

דילוג לתוכן